Pamiątki z Malty

04 czerwiec 2014.

187
com_content.article
(15 razy zagłosowano, średnia ocena 4.73 na 5)
Pamiątki z Malty4.73 out of 50 based on 15 voters.


Oprócz wspaniałych wspomnień i pięknych zdjęć, z każdej wycieczki przywozimy pamiątki. Co zatem warto przywieźć ze słonecznej Malty?

Malta | Wełniane swetry prosto z Malty!
Malta | Wełniane swetry prosto z Malty! (by mpk )

Figurki

Niemal każdy turysta odwiedzający Maltę zaopatruje się w figurkę… starego autobusu! Kupimy je w każdym sklepie z pamiątkami. Dużym powodzeniem cieszą się też figurki religijne.

Magnesy

Najczęściej kupowana pamiątką niemal w każdym miejscu na świecie są... magnesy! Nie dość, że są tanie, to jeszcze zajmują mało miejsca. Obdarowanym z pewnością zrobi się miło dostając taki upominek.

Wyroby ceramiczne

Dużym uznaniem wśród turystów cieszą się wyroby ceramiczne. W sprzedaży dostępne są zazwyczaj w kolorze brązowym i niebieskim.

Wyroby ze szkła

Przepiękną ozdobą naszego wnętrza będą wyroby z dmuchanego szkła. Ciekawostką jest, że w Mdina Glass zobaczymy jak się je robi!

Biżuteria

Kobiety zachwycone będą maltańską biżuterią. Naszyjniki, bransolety oraz pierścionki wykonane są z niezwykłą starannością.

Malta | Maltańskie wino
Malta | Maltańskie wino (by mike-russell )

Artykuły spożywcze

Do Polski warto przywieźć pamiątki, które przypomną nam smak Malty. Możemy zabrać ze sobą butelkę wina albo trochę przepysznych słodyczy.

Dzianiny i koronki

Na Malcie kpimy też przepiękne koronki. Warto zaopatrzyć się również w wełniane ubrania, które podobnie jak koronki także wykonane są ręcznie przez Maltańczyków.

Wyroby z wikliny

Wiklinowe kosze, patery, szkatułki – wszystko oczywiście ręcznie robione przez mieszkańców Malty! Jeśli mamy więcej miejsca w naszym bagażu – warto się w taką pamiątkę zaopatrzyć.

Malta | Ręcznie robione wyroby z wikliny
Malta | Ręcznie robione wyroby z wikliny (by wwwpgflickrcom )

Kołatki mosiężne

Spacerując po starszych dzielnicach Malty, rzucą nam się w oczy pięknie wypolerowane mosiężne kołatki. Również i my możemy mieć taką na swoich drzwiach. W sklepach dostępne są wspaniałe repliki.

Kartki pocztowe

Najtańszym prezentem są znane nam wszystkim kartki pocztowe. Warto wybrać piękne widokówki, które będą mogły po powrocie do Polski zawisnąć na którejś z naszych ścian.

Inne

Tak jak w każdym innym miejscu, dużym powodzeniem cieszą się też koszulki, ręczniki z mapą wyspy oraz ramki na zdjęcia.

Malta | A może kupić replikę starego, maltańskiego autobusu?
Malta | A może kupić replikę starego, maltańskiego autobusu? (by sludgeulper )

Czytaj także: