10 powodów, dla których warto odwiedzić Maltę

30 maj 2016.

197
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 4.25 na 5)
10 powodów, dla których warto odwiedzić Maltę4.25 out of 50 based on 8 voters.


Wahasz się jeszcze, gdzie spędzić tegoroczne wakacje? Wybierz Maltę! Poniżej przedstawiamy 10 powodów, dla których warto odwiedzić tę maleńką wyspę.

Malta | Widok na Valettę
Malta | Widok na Valettę (by zoidberg72 )

1. Tanie wakacje

Jednym z powodów zachęcających do wyjazdu na Maltę jest cena biletów lotniczych i hoteli. Tanie linie lotnicze oferują bilety w bardzo okazyjnych cenach. W lipcu za przelot w obie strony zapłacimy już od 200 zł od osoby. Pokoje w pensjonatach i hotelach zaczynają się już od 100 zł za dobę.

2. Piękna pogoda

Malta to również gwarancja pięknej pogody. W szczycie sezonu wakacyjnego jest gorąco i słonecznie, nie ma mowy o deszczowych dniach. Popadać może w grudniu, styczniu i lutym, ale nawet w tych miesiącach jest znacznie cieplej niż w Polsce. Wiele osób kocha Maltę właśnie zimą, gdy upały nie utrudniają zwiedzania oraz nie ma tak wielu turystów.

3. Cudowne krajobrazy

Błękitne morze, wysokie klify, groty i jaskinie – to tylko część krajobrazu Malty, który można zobaczyć na własne oczy.

4. Bogata historia

Malta ma długą, dość burzliwą historię, którą oglądać możemy w przepięknych zabytkach. Pierwsze ślady osadnictwa datuje się na 4 tys. lat p.n.e.

5. Niewielkie rozmiary wyspy

Wystarczy kilka dni, by zobaczyć najpopularniejsze atrakcje w kraju. Z jednego końca wyspy na drugi dostaniemy się (autobusem) w niespełna 2 godziny. Nawet podczas krótkiego, weekendowego wypadu uda nam się zobaczyć znaczną część ciekawych miejsc.

Malta | Zachód słońca na Malcie
Malta | Zachód słońca na Malcie (by wwwpgflickrcom )

6. Cudowna kuchnia

W kuchni maltańskiej dopatrzeć się można wpływów włoskich, hiszpańskich, francuskich, angielskich oraz arabskich. W drodze między zwiedzaniem jednego miasta a drugiego, możemy szybko chwycić za przepyszne pastizzi. W restauracjach skosztujemy: Fenek bit-tewm u bl-inbid (królika w winie z czosnkiem), Aljotta (zupy rybnej) czy Braġjoli (zrazów wołowych). Do picia obowiązkowo narodowy napój Kinnie albo piwo Cisk.

7. Zabytki i atrakcje

Tu nie można się nudzić. Ogromna liczba kościołów, muzeów, atrakcji, zapierających dech widoków na pewno na to nie pozwoli.

8. Rękodzieło maltańskie

Malta słynie również z rękodzieła. Tylko tu kupimy przepiękne szklane dekoracje czy ręcznie haftowane serwety i obrusy.

Malta | Błękitne wody Comino
Malta | Błękitne wody Comino (by davebowman )

9. Nauka angielskiego

Maltańczycy posługują się językiem maltańskim, ale każdy z nich zna też angielski. W każdym miejscu, czy to w autobusie, czy na bazarze porozumiewają się z turystami właśnie w tym języku. Na Malcie organizowane są też liczne kursy języka angielskiego.

10. Idealne miejsce do nurkowania

Twoją pasją jest nurkowanie? Czas odwiedzić Maltę! Jest to idealne miejsce dla początkujących nurków – bezpieczne i niezwykle piękne, zachęcające do dalszego obserwowania świata podwodnego. Oprócz takich zwierząt, jak: kałamarnica, pagrus czy granik, możemy pokusić się o zobaczenie wraku w Marsamxett Harbour. Baza nurkowa znajduje się np. w Cirkewwa na północy Malty.

Malta | Wędkarz w Qawra
Malta | Wędkarz w Qawra (by leandrociuffo )