Hotele na Malcie

21 kwiecień 2016.

189
com_content.article
(9 razy zagłosowano, średnia ocena 4.89 na 5)
Hotele na Malcie4.89 out of 50 based on 9 voters.


Malta, choć tak niewielka, posiada bardzo rozbudowaną bazę noclegową. Znajdują się tu liczne hotele, pensjonaty, apartamenty czy pole kempingowe. Bez względu czy preferujemy luksusowe hotele czy skromne pokoje w małych hotelikach – Malta sprosta naszym wymaganiom i możliwościom finansowym.

Malta | Na Malcie każdy znajdzie hotel na swoją kieszeń
Malta | Na Malcie każdy znajdzie hotel na swoją kieszeń (by cabanillas2012 )

Hotele dla każdego

Na Malcie znajdziemy hotele na każdą kieszeń, w różnych standardach. Tak więc, jeśli mamy niski budżet, możemy zarezerwować pokój dwuosobowy już za 100 zł/doba. Oczywiście nie będzie to luksusowy apartament w centrum Valetty, ale przytulny pokój, często z kuchnią, gdzie można przygotowywać posiłki (to również opcja tańszych wakacji). Pamiętajmy, że taniej jest również poza sezonem turystycznym, czyli od października do maja.

Jeśli podróżujemy w więcej niż dwie osoby, bez problemu znajdziemy pokoje wieloosobowe ze wspólną łazienką.

Są też bardziej luksusowe hotele. W lepszej lokalizacji (np. w Valettcie albo nad samym morzem), z pełnym wyżywieniem, basenem i szeroką ofertą usług będą droższe i za dwuosobowy pokój zapłacimy kilkaset złotych.

Gdzie zarezerwować hotel?

Malta jest niewielkim krajem, z jednego końca wyspy na drugi, przedostaniemy się w około godzinę. Wybór miasta nie musi być więc aż tak bardzo istotny, zwłaszcza jeśli i tak zamierzamy dużo podróżować.

Bardzo wiele hoteli znajduje się w miejscowości Bugibba na północy wyspy (około 20 km od lotniska i 15 km od La Valetty). Z tego miasta bez problemu dostaniemy się w każde inne miejsce na wyspie. Inne popularne miejscowości to: Sliema (10 km od lotniska i 7 od Veletty), St. Julians (11 km od lotniska i 8 km od Valetty) oraz Mellieħa (22 km od lotniska i 25 km od Veletty). Każde z tych miast położone jest nad morzem i często wystarczy kilkuminutowy spacer od hotelu, by móc podziwiać przepiękne wybrzeże Malty.

Jak zarezerwować hotel?

Najlepszą opcją jest zarezerwowanie pokoju poprzez portale rezerwacji zakwaterowań. Tu znajdują się opisy i zdjęcia hoteli oraz mapy wskazujące dokładną lokalizację. Do wyboru są również różne rodzaje pokoi, np. single (pojedynczy) czy double (podwójny). Widoczne są też opinie osób, które już nocowały w tych hotelach.

Za pokój najczęściej płaci się kartą kredytową podczas rezerwacji.

Dlaczego warto przed wyjazdem zadbać o nocleg? W sezonie letnim Maltę odwiedza bardzo wielu turystów i możemy mieć problem ze znalezieniem wolnego pokoju. Często przylatujemy też w godzinach wieczornych, bardzo zmęczeni i szukanie hoteli w kraju, którego przecież w ogóle nie znamy może być trudne.

Malta | Stare miasto, Rabat
Malta | Stare miasto, Rabat na wyspie Gozo (by pedrocaetano )