Tanie loty na Maltę

20 kwiecień 2016.

188
com_content.article
(5 razy zagłosowano, średnia ocena 4.60 na 5)
Tanie loty na Maltę4.60 out of 50 based on 5 voters.


W ostatnich latach Malta stała się jednym z najchętniej odwiedzanych krajów przez naszych rodaków. Zasługą tak licznych odwiedzin są bezpośrednie połączenia lotnicze z wielu polskich miast, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Malta | Valetta – stolica Malty
Malta | Valetta – stolica Malty (by andreaspreferite )

Podróż na wyspę "wiecznej wiosny"

Tanie linie lotnicze uruchomiły przeloty na Maltę kilka lat temu. Początkowo latały tylko w sezonie wiosenno-letnim, później zaczęły też latać zimą, w końcu Malta jest krajem „wiecznej wiosny” i nawet w grudniu czy w styczniu można liczyć na ładną pogodę.

Jacy przewoźnicy zabiorą nas tanio na Maltę?

Na Maltę dostaniemy się takimi tanimi liniami jak: Wizz Air i Ryanair. Obie firmy lotnicze oferują bezpośrednie loty na Maltę z kilku polskich miast.

Samolotami Wizz Air dostaniemy się na Maltę z Warszawy i Gdańska. Loty odbywają się zazwyczaj dwa razy w tygodniu. Bilety można zakupić po bardzo okazyjnych cenach. Jeśli posiadamy  kartę członkowską WIZZ Discount Club, możemy liczyć na rabat. Roczna ważność karty WIZZ Discount Club to jednorazowy koszt 139 zł (rabat obejmuje również towarzysza podróży).

Za bilety na Maltę tymi liniami lotniczymi zapłacimy już od 150 zł od osoby w obie strony, z małym bagażem podręcznym.

Liniami lotniczymi Ryanair wylecimy z: Gdańska, Poznania, Krakowa i Wrocławia. Za bilety w obie strony również możemy zapłacić od 150 zł od osoby.

Ryanair zapowiada, że w październiku 2016 roku ruszy program lojalnościowy – „My Ryanair”.

Co wpływa na cenę biletu?

Ceny biletów na samolot mogą się zmieniać codziennie, dlatego warto każdego dnia sprawdzać interesujące nas loty. Firmy oferujące przelot na Maltę często też maja promocje, np. -20% na każdy lot.

Podczas zakupu biletu będziemy mieli do wyboru kilka opcji. Należy zdecydować, jaki bagaż chcemy wziąć. Mały bagaż podręczny jest w cenie. Za duży zapłacimy w Wizz Air dodatkowo 61 zł (za lot w jedną stronę) oraz do 120 zł w Ryanair. Dodatkowo płatne są też wygodniejsze miejsca czy pierwszeństwo wejścia na pokład.

Na cenę biletu ma również wpływ odprawa. Odprawiając się on-line (od 30 dni do kilku godzin przed wylotem), bilet będzie również tańszy. W przypadku takiej odprawy, powinniśmy zjawić się na lotnisku najpóźniej 30 minut przed odlotem samolotu.

Malta | Na Maltę polecimy z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk czy Poznań
Malta | Na Maltę polecimy z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk czy Poznań (by jbozanowski )